1logo

STOCKHOLM STAD

MIA Vidare Stockholm stad pausar intresseanmälningarna tills vidare.

Har du redan skickat in en intresseanmälan berörs du inte av det, men kön och väntetiden är just nu lång. 

Undrar du över din köplats?
Prata med den som remitterat dig, Sandra Liljefors-Möll, projektledare MIA Vidare Stockholms stad.

Har du frågor om Case management? 
Hör av dig till Sandra Liljefors-Möll, projektledare MIA Vidare Stockholms stad.
 

Läs mer!

Mer information hittar du på respektive samordnings-förbunds hemsida. Samordningsförbunden äger tillsammans MIA-projektet.
samordningstockholm.se

Ta kontakt med:

Sandra Liljefors-Möll
Projektledare
Telefon: 08-508 01 170
sandra.liljefors-moll@stockholm.se
 
Knut Joensen
Case manager
Telefon: 08-508 02 631
knut.joensen@stockholm.se

Alf Byberg
Case manager
Alf.byberg@stockholm.se
Telefon: 08-50801258
 
Catharina Lind
catharina.lind@stockholm.se
Telefon: 076-120 21 54
 
Åsa Ekblom-Carlsson
asa.ekblom.carlsson@stockholm.se
Telefon: 076-120 21 16

Virginia Chivilchez
virginia.chivilchez@stockholm.se
Telefon: 08-508 010 53

Sara Wettergren
Telefon: 08- 50802760
sara.wettergren@stockholm.se

Tjänstledig från 1 juni:
Charlotte Haslum
Case manager
Charlotte.haslum@stockholm.se 
Telefon: 08-50801053

Hittar du inte det du söker? På Insatskatalogen.se hittar du alla insatser inom välfärden. 

För att komma med i MIA-projektet behöver deltagaren, tillsammans med handläggaren på Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan, kommunen eller hos vårdgivaren tillsammans fylla i en intresseanmälan.